II Turniej OZTS

W  sobotę odbył się drugi turniej  w Kategorii skrzat/żak/młodzik, który rozegrano  na hali w Lesznie.  W zawodach wzięło udział  46  zawodników i 25 zawodniczek.

W najmłodszej kategorii prym wiedli zawodnicy z Polonii Śmigiel, bezkonkurencyjna w Skrzatkach okazała się Katarzyna Nowak, drugie  miejsce  zajęła Trybuła  Weronika ( Polonia Śmigiel ), a trzecie Dutkiewicz Zuzanna ( Spartakus Kąkolewo ). W Skrzatach zwyciężył Jan Tomczak ( Polonia Śmigiel ), drugi  był zawodnik Heliosa Czempiń Zrol Kacper, trzecie  miejsce zajął Adamczak Wiktor ( Wamet Dąbcze ), warto zaznaczyć iż wszyscy trzej zawodnicy  mieli po dwa zwycięstwa na swoim koncie i o końcowej klasyfikacji zadecydowała mała tabela setów. W kategorii Żaczek najlepsza okazała się Klaudia Wachowiak z Kobylina, tuż za nią uplasowała się Marta Durkowska ( Spartakus Kąkolewo ), kolejne miejsce zajęła Weronika Trybuła ( Polonia Śmigiel ). W Zakach po raz kolejny najlepszy okazał się Eryk Sarbinowski ( LZS Bodzewo ), który pokonał Bartosza Ludwiczaka ( Polonia Śmigiel ), trzecie miejsce  przypadło Lucjanowi Maćkowiakowi ( Spółdzielca Kobylin ).

Najwięcej walki i emocji  przyniosły rozgrywki  młodziczek i młodzików. W finale spotkały się Oliwia Szuster oraz Aleksandra Małek ze Śmigla. Po raz kolejny najlepsza okazała się Aleksandra wygrywając  3:2 , w meczu o  trzecie  miejsce walczyły  Wachowiak Klaudia i Julia Józefiak zwyciężyła Klaudia 3:0. W młodzikach najlepszy okazał się Eryk Grochowy, który w  finale  pokonał klubowego kolegę Tomasza Krzykałę  3:1 . O trzecie  miejsce  walczył najlepszy Żak Eryk Sarbinowski  z kolejnym przedstawicielem  Polonii Dawidem Gbiorczykiem, w tym pojedynku lepszy okazał się starszy zawodnik ze Śmigla zwyciężając  3:1. Na koniec odbyła się uroczysta dekoracja  zawodniczek i zawodników, najlepsza czwórka w każdej kategorii otrzymała dyplom oraz  puchar.