Do Bodzewa przyjechało 32 zawodników. Gracze zostali rozlosowani w ośmiu grupach po czterech zawodników, a awans do części finałowej uzyskało po dwóch najlepszych. Tak w ćwierćfinale spotkali się Maciej Knoski (Junior Leszno) z Mieszko Przybył (KS Wamet Dąbcze), Mateusz Banaszak (LZS UKS Bodzewo) – Miłosz Matusik (KS Wamet Dąbcze), Wojciech Walencki (UKS Lgiń-Wijwo) –Tomasz Stasik i Paweł Żarski (UKS Lgiń-Wijewo) z Krzysztofem Mrozkiem (KS Wamet Dąbcze). Awans do półfinału uzyskali Knoski i Banaszak, a także Walencki i Żarski. W najlepszej dwójce zawodów, po dość łatwych meczach, znaleźli się zawodnicy z powiatu gostyńskiego. Pojawiła się szansa, że po raz pierwszy w historii Grand Prix Bodzewa wygra zawodnik  LZS UKS. Po trzysetowym pojedynku zwycięzcą okazał się Walencki. Trzecią lokatę zajął Krzysztof Mrozek.
    Najlepsi zawodnicy otrzymali dyplomy i puchary, które zostały wręczone przez sędziów III etapu- Przemysława Kolendowicza i Marcina Pawlaka. Czwarty turniej, który będzie podsumowaniem całego cyklu odbędzie się w kwietniu. W IV etapie wziąć udział będą mogli wszyscy zawodnicy, a dodatkowo podczas tych zawodów zostanie rozegrany turniej deblowy. W ogólnej klasyfikacji prowadzi Knoski, przed Walenckim i Hubertem.

1.    Wojciech Walencki (UKS Lgiń-Wijewo)
2.    Mateusz Banaszak (LZS UKS Bodzewo)
3.    Krzysztof Mrozek (KS Wamet Dąbcze)
4.    Paweł Żarski (UKS Lgiń-Wijewo)
5-6. Maciej Knoski (Junior Leszno)
5-6. Mieszko Przybył (KS Wamet Dąbcze)
7-8. Smoła Tomasz (Burza Drzeczkowo)
7-8. Andrzej Hubert (Junior Leszno)

-Cieszę się z bardzo dobrego występu. Kilka razy byłem w czołówce Grand Prix, ale po raz pierwszy udało mi się wygrać. Jest to dobry prognostyk przed zbliżającymi się Mistrzostwami Wielkopolski LZS, które odbędą się w Koźminie. Chciałbym także dobrze zaprezentować się w ostatnim etapie i wygrać klasyfikację końcową – podsumowuje zwycięzca III etapu Wojciech Walencki

WYNIKI


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Mecze