W niedzielę najważniejsze mecze sezonu!

W niedzielę poznamy ostateczne rozstrzygnięcia w 3. lidze. Zajmujący drugie miejsce Wamet Dąbcze zmierzy się ze Spartą Złotów i Łobzonką Wyrzysk. Jeśli drużyna z gminy Rydzyna odniesie zwycięstwa w tych spotkaniach, to zapewni sobie pierwszy w historii klubu awans do 2. ligi!

 

Na dwie kolejki przed zakończeniem zmagań w 3. lidze w grupie mistrzowskiej pewny awansu może być tylko Górnik Kłodawa. Niekwestionowany lider w tym sezonie nie ma sobie równych i ma na swoim koncie komplet wygranych. Jeśli kłodawianie także w najbliższą niedzielę zapiszą do swojego dorobku kolejne zwycięstwa, to będą pierwszym klubem od kilkunastu sezonów, któremu udało się wygrać ligę bez straty punktów.

Zaciekła walka toczy się o drugie miejsce premiowane grą w 2. lidze. Po 20. kolejkach bliżsi zajęcia tej lokaty są tenisiści stołowi Wametu Dąbcze, którzy mają na swoim koncie 31 "oczek" i o jeden punkt wyprzedzają Gamaję Rogoźno i aż o trzy punkty Ochmana II Raszków. Warto dodać, że z każdym z tych rywali podleszczyńska ekipa ma lepszy bilans bezpośrednich starć.

Na zakończenie sezonu Dąbcze zagra we własnej hali z piątą w tabeli Spartą Złotów oraz Łobzonką Wyrzysk. W pierwszych pojedynkach pomiędzy tymi drużynami lepsi okazali się pingpongiści Wametu, pokonując Spartę 6:4 oraz Łobzonkę 7:3. Powtórzenie tych rezultatów nie będzie jednak łatwe. W szeregach złotowian występują bowiem dwaj czołowi zawodnicy ligi - Tomasz Guhs i Michał Rogala. Ten drugi ma na swoim koncie brązowy medal mistrzostw Europy kadetów oraz stawał na podium młodzieżowych międzynarodowych mistrzostw Portugalii, Szwecji, Polski i Czech.

Łatwej przeprawy gracze Wametu Dąbcze nie będą mieli także w drugim niedzielnym spotkaniu, w którym podejmą Łobzonkę Wyrzysk. Mimo, że w pierwszym meczu zespół z gminy Rydzyna wygrał 7:3, to przy stole trwała zacięta i wyrównana rywalizacja. Dodatkowo goście do Dąbcza przyjadą podbudowani awansem Marka Witczaka na mistrzostwa Polski juniorów.

Oprócz niedzielnych meczów 3-ligowych, w Dąbczu zostanie rozegrane także spotkanie 4. ligi grupy B, w którym Wametu Dąbcze II podejmie Olimp Rawicz.

Plan niedzielnych spotkań:
3. liga: Wamet Dąbcze - Sparta Złotów godz. 10:00
4. liga gr. B: Wamet Dąbcze II - Olimp Rawicz godz. 12


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Mecze