Dąbcze wiceliderem

Z meczu na mecz coraz lepiej w 3. lidze w grupie mistrzowskiej radzą sobie tenisiści stołowi Wametu Dąbcze. Drużyna z gminy Rydzyna w minioną niedzielę wygrała trzecie spotkanie z rzędu, tym razem pokonując we własnej hali w lokalnych derbach Burzę Drzeczkowo 6:4.

Wamet Dąbcze zwycięstwo nad spadkowiczem z 2. ligi zawdzięcza doskonałej postawie zawodników z drugiego stołu. Zarówno Mateusz Przybył jak i Krzysztof Mrozek w niedzielne przedpołudnie odnieśli po dwa indywidualne zwycięstwa. Po jednym punkcie do dorobku gospodarzy dorzucili także Krzysztof Stolaś i Mieszko Przybył. W spotkaniu z Burzą Drzeczkowo miejscowi dość nieoczekiwanie przegrali gry podwójne, które dotychczas były mocną stroną ekipy z gminy Rydzyna.

Triumf nad drużyną z Drzeczkowa pozwolił Wametowi Dąbcze awansować na fotel wicelidera rozgrywek. Podleszczyńska ekipa ma w swoim koncie 27 punktów i o jedno "oczko" wyprzedza trzeci w tabeli zespół Ochmana II Raszków. W tabeli z kompletem punktów prowadzi Górnik Kłodawa.

Kolejny mecz ligowy zawodnicy z Dąbcza rozegrają dopiero 15. marca. Ich przeciwnikiem będzie Ochman II Raszków i będzie to niezwykle ważne spotkanie w kontekście awansu do 2. ligi. Ewentualna porażka którejś z ekip mocno skomplikuje ich sytuację w tabeli.


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Mecze