III Liga: Podsumownie po 1 rundzie

Dopiero rozpoczynaliśmy tenisowy sezon, a już jesteśmy na połowie zmagań. Przyszedł czas na podsumowanie pierwszej rundy III ligi, kto jest murowanym kandydatem do awansu? Kto rozczarował? Przeczytacie o tym w Podsumowaniu III ligi

 

Tak jak w poprzednim sezonie, w drugiej części sezonu czeka nas podział grupę mistrzowską i spadkową. III liga mistrzowska składać będzie składać się z ośmiu drużyn: z gr. Północnej: Gamaja I Rogoźno 18 pkt, Sparta Złotów 18 pkt, Lobanta Luboń 17 pkt, Łobzonka Wyrzysk 16 pkt, oraz z grupy południowej: Górnik Kłodawa 22 pkt, Ochman II Raszków 19 pkt, KS Dąbcze 18 pkt, Burza Drzeczkowo 14 pkt.

Niewątpliwie, rewelacją sezonu jest Górnik Kłodawa. Beniaminek nie przegrał żadnego spotkania, i tylko dwie drużyny zdołały nawiązać walkę z liderem. (KS Dąbcze 4-6 oraz Dąb Leszno 4-6). Przed II rudną Kłodawa ma aż cztery punkty trzy punkty przewagi nad drugim zespołem i ma bardzo duże szanse na awans. Cztery zespoły z grupy północnej są bardzo wyrównane i walka o awans zapowiada się bardzo ciekawie.

W grupie spadkowej prowadzi Junior Leszno, który awans do grupy ośmiu zespołów stracił w ostatniej kolejce, na koszt Burzy Drzeczkowo. Podopieczni Tadeusza Osięgłowskiego prowadzą zdecydowanie, gdyż na swoim koncie posiadają 13 punktów. Kolejnymi zespołami są LZS UKS Bodzewo, Żaki Taczanów, Smecz Konin, Dąb Leszno, Orzeł Biały Koźmin, Helios Czempiń i Doliwa Rozdrażew. Uwagę przykuwa na pewno słaba postawa dwóch ostatnich zespołów. Doliwa Rozdrażew, zespół, który w poprzednim sezonie awansował do grupy mistrzowskiej, w sezonie 2014/2015 zdobył tylko dwa punkty. Zespół Artura Basińskiego, aby się utrzymać musi zacząć wygrywać i to od samego początku rundy. Stawiany przez wielu kibiców i zawodników do grona faworytów w walce o awans do najlepszej ósemki, Helios Czempiń również zawodzi. Dorobkiem I rudny zawodników z powiatu kościańskiego są tylko cztery punkty. LZS UKS Bodzewo, które zajmuje drugą pozycję, a Orzeł Biały Koźmin, który jest szóstą drużyną, dzielą tylko dwa punkty. To świadczy o bardzo wyrównanym środku tabeli i o emocjach do samego końca sezonu.


Komentarze  

#1 Eryk 2014-12-24 20:08
Bardzo dobry treściwy artykuł opisujący w kilku zdaniach to co wydarzyło się w 3 lidze. Zachęcam do podsumowania każdej z lig.
#2 Łukasz Frąckowiak 2014-12-24 20:26
Wkrótce pojawią się podsumowania pozostałych lig :roll:

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Mecze